O mně

O mně

Kdo pro Vás bude šít?

 

QUIET BOOK A JINÉ

Šiji s láskou k dětem

 

Jmenuji se Martina Rejlová. Žiji s manželem Petrem v Krkonoších, v menší obci nedaleko Vrchlabí.

Jsem matkou dvou, již dospělých dcer, Michaely a Martiny. Také jsem babičkou dvou úžasných vnoučátek Natálky a Tomáška. A v lednu 2022 se nám narodila  vnučka Alenka.

Od ukončení SOU obchodního, jsem pracovala až do roku 2018 v obchodě. Práce mě velmi bavila a naplňovala. Milovala jsem kontakt se zákazníkem a pomáhat při výběru zboží. Vždy jsem měla dobrý pocit, když zákazník dostal co chtěl a odcházel spokojený.

To mě přivedlo na myšlenku šít látkové knihy, mít své zákazníky, kteří také dostanou co chtějí, šitou knihu podle jejich představ. Ušitou na míru.

Šití je můj koníček už od  mých 10 let. Začínala jsem šít v ruce, jako malá holčička, různé oblečky pro panenky, polštářky a peřinky.

Později jsem se naučila na šicím stroji. Vzhledem k tomu, že mé dospívání probíhalo v 80. letech, tak byl šicí stroj nutností, pokud jsem se chtěla hezky oblékat. Z knihovny jsem si půjčovala časopis Burda v ruštině a šila si halenky, šaty, sukně.

Když se mi narodila první dcera začala jsem šít oblečení hlavně pro ni. Brzy potom i na druhou dceru. Byla jsem na sebe pyšná, že moje dcerky mají originální oblečení a jsou moderně oblečené, to vše od maminky, která se naučila šít sama.

Jak dcery rostly, začala jsem šít na jejich panenky. Nejvíce na Barbii panenky, šila jsem v ruce i na stroji vždy po večerech, když už dcery spaly. Ráno na ně často čekal nový obleček na panenku. Troufám si říct, že moje holčičky měly nejúžasnější  a největší garderobu pro své Barbii. Od plavek až po zimní kombinézy. Moc mě to bavilo.

Dcery odrostly a já se šití věnovala čím dál méně. Až jsem přestala úplně.

V roce 2013 jsem onemocněla rakovinou prsu. Ze dne na den jsem zůstala doma, bez své práce, bez kontaktu s lidmi, jen se svým strachem jestli nemoc zvládnu porazit nebo ne.

Náročnou léčbu jsem zvládla, s podporou mého manžela a rodiny. Bylo to nejhorší období v mém životě, ale zároveň jsem získala jiný pohled na život. Zatoužila jsem být užitečná, vytvářet něco hmatatelného, trvalého, s využitím mé fantazie, kreativity a lásky k dětem.

Viděla jsem na internetu látkovou knihu Quiet Book a moc se mi líbil ten nápad. V té době už jsme měli vnoučátka a tak jsem svoji první knihu šila pro ně. Večerníčková. Byla zkušební, měla spoustu chyb, ale dětem se velmi líbila.

Zobrazit všechny výrobky

Zkusila jsem další knížku pro kamarádku, když se jí narodila dcera. A jak se říká, s jídlem roste chuť, platilo to i u šití knížek. Zlepšila jsem se v technice, začala více řešit materiály a kvalitu. A vytvářela jsem další a další knížky pro kamarádky a známé. Přidala jiné formáty a kompozice a vznikly krásné cestovní domečky pro panenky a leporela s různou tématikou.

Rozhodla jsem se, že z obchodu odejdu a budu se věnovat už jen šití látkových knih a cestovních domečků.

Nebráním se novým nápadům, spolupracuji maximálně a naslouchám maminkám, aby knížka co nejvíce vyhovovala jejich dětem. Protože maminky své děti znají nejlépe, vědí co je zajímá a baví, já to jen převedu do hravé formy didaktických knih.

Budu ráda, když si u mě objednáte nějaký výrobek pro své děti a zašlete mi foto jak si s knížkou nebo domečkem hrají.

Těším se na své nové zákazníky, pro které vždy budu šít s láskou.

Děkuji, že jste navštívili mé stránky.

MOJE DÍLNA, KDE VZNIKAJÍ KNÍŽKY PRO VAŠE DĚTIČKY